kisha
04 خرداد 1402 - 18:03

توسعه زیرساخت فرصتی برای سرمایه گذاری در قلعه دختر فیروزآباد است

فیروزآباد- وزیر میراث‌فرهنگی گفت: وجود زیرساخت تله‌کابین در کنار میراث‌جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد فرصتی بی‌نظیر در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عزت‌الله ضرغامی بعد از ظهر پنجشنبه در سفر خود به استان فارس در بازدید از میراث‌جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد بیان کرد: وجود تله‌کابین برای بازدید از این قلعه و مناطق اطراف آن یک ظرفیت مؤثر است که زیرساخت آن وجود دارد و با جذب سرمایه‌گذار می‌توان از آن استفاده مؤثر به عمل آورد، زیرا وجود تله‌کابین در رونق گرفتن یک منطقه گردشگری نقش مؤثری دارد.

‌وزیر میراث فرهنگی تاکید کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی فارس ماکت آثار تاریخی محور جهانی ساسانی را در ابعاد بزرگ‌تر تهیه کرده و در معرض گردشگران این منطقه قرار دهد.

‌وی گفت: ساخت گنبد در معماری ساسانی برای نخستین بار یک موضوع مهم است و نشان از نوآوری ایرانی است که یک سازه دایره‌ای را بر روی پلان چهارگوش کار کرده است.

ضرغامی در این بازدید همچنین در خصوص تکمیل سریع‌تر و راه‌اندازی مجتمع رفاهی قلعه‌دختر فیروزآباد تاکید کرد.

وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همچنین در ادامه سفرش به فارس در حاشیه بازدید از پل گردشگری کَوار تاکید کرد: وجود ۴۲ اثر ثبت شده و ۵۵ اثر غیر ثبتی دارای ارزش میراثی در کوار نشان‌دهنده این است که کوار دارای ظرفیت افزوده شدن به منظر جهانی ساسانی است.

وی عنوان کرد: به پژوهشگاه وزارت میراث فرهنگی در این خصوص تاکید می‌کنیم که کار تحقیقی کاملی انجام دهد و معتقدم کوار به دلیل وجود بیش از ۱۰ اثر ساسانی قابل ثبت در منظر جهانی ساسانی است.

در این بازدید وزیر میراث فرهنگی درباره رفع مشکلات میراث فرهنگی کوار دستورات لازم را داد و نامه‌ای در این خصوص به امضا رساند تا توسط وزارت میراث فرهنگی مورد پیگیری قرار بگیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238150